logo

Üyelik Şartları ve Kullanım Koşulları

 1. Siteyi kullanmanız ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurmanız bu sayfalarda yazılı şartları peşinen kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.
 2. Önce TUS, aşağıda belirtilen genel ve özel koşulları dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.
 3. Bu site üye olan herkese açık bir sitedir. Tüm üyeler için verilen hizmetler, VIP Üyelik haricinde veya aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir.
 4. Sitemiz, doktorlar, biyologlar, tıp fakültesi öğrencileri ve sağlık çalışanlarına hizmet veren bir sitedir. Sitede bulunan bilgilerin bir kısmının ya da tamamının uygulanmasından, kullanılmasından, görüntülenmesinden doğacak maddi ve manevi zararlardan site yönetimi ve içeriği sağlayan üyeler sorumlu tutulamaz.
 5. Bu sitenin hazırlanması ve güncellenmesi sırasında son derece itina ve dikkat gösterilmekte ise de, site içinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği nedeniyle hiçbir hukuki sorumluluk kabul edilmez.
 6. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan bilgilerin siteye kaydedilmesi durumunda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar.
 7. Sitede yer alan çalışmaların ve içeriğin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması durumunda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar.
 8. Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi durumunda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar.
 9. Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması durumunda (Şifresinin başka kişiler tarafından kötü niyet ile kullanılmasından da) doğrudan ÜYE sorumludur. Aynı şekilde ÜYE, internet ortamında bir başkasının IP adresini, elektronik posta adresini, kullanıcı adını ve sair bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük ÜYE'ye aittir.
 10. Ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar, yaş, cinsiyet, eğitim bilgileri gibi istatistiksel veriler, gizlilik prensiplerine bağlı kalmak kaydıyla, içeriği zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliğine gidilen firmalarla paylaşılmaktadır. Ancak, e-posta adresi, IP adresi gibi veriler, yasal zorunluluklar dışında hiçbir kuruma ve üçüncü şahsa bildirilmeyecektir.
 11. Sitenin verdiği hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile bu sitenin hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üye'ye aittir.
 12. Üye, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin siteyi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlarla yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Verileri yanıltıcı hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliğinin sonlandırılacağı gibi bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.
 13. Özel mesajlar belirli aralıklarla sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Mesajlaşmaların yedeğinin alınması önerilir ve bu işlem üyelerin sorumluluğundadır. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden ve hasar görmesinden site yönetimi sorumlu tutulamaz.
 14. Üyelerinin birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır.
 15. Sitede yer alan linkler (farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılar) ile ilgili riskler ziyaretçilere aittir.
 16. Sitede "Bildir ve Kaldır" prensibi uygulanmaktadır. Sitede yer alan bilgiler, dosyalar, linkler, bir şikayet mesajı ile yöneticilere iletildiğinde bu verilerin kaldırılması sağlanabilir.
 17. Önce TUS, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, yararlandırılacağını, üyenin paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiç bir şekilde yasal zorunluluklar hariç, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Üyenin sitenin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya Resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, site yönetimi ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.
Başvuru Formu
Üye Adı: Üye adı, en fazla 20 karakterden oluşmalıdır.
A-Z arası büyük veya küçük harfler, rakamlar, alt çizgi içerebilir.
Ç,Ö,Ş,İ,Ğ,Ü,ç,ö,ş,ı,ğ,ü, gibi Türkçe karakterler ve boşluk içermemelidir.
Parola: Parola, otomatik olarak oluşturulacak ve eposta ile gönderilecektir.
Parolanız bu haliyle hatırlanması güç bir harf dizisi olacaktır.
Parolanızı bir yere not ederek, üye girişi yaptığınızda değiştirmenizi öneririz.
E-posta: E-posta, tam ve doğru yazılmalıdır.
abc@gmail yanlıştır, doğrusu abc@gmail.com olmalıdır.
Aynı E-posta adresi ile daha önce kayıt olunmamış olmalıdır.
Parola Hatırlatma Sorusu: Parolanızı unuttuğunuzda parola hatırlatma sorusu size sorulacak ve parola hatırlatma cevabını doğru girdiğinizde parolanız gösterilecektir.

Kötü niyetli kişiler de bu yolu kullanarak parolanızı öğrenmeye çalışabileceklerinden dolayı parola hatırlatma sorusu ve cevabını sadece size hitap eden sadece size anlamlı gelen metinler olarak ayarlayınız. Kolay tahmin edilen soru ve cevap, parolanızın ele geçirilmesine neden olabilir.
Parola Hatırlatma Cevabı: Parolanızı unuttuğunuzda parola hatırlatma sorusu size sorulacak ve parola hatırlatma cevabını doğru girdiğinizde parolanız gösterilecektir.

Kötü niyetli kişiler de bu yolu kullanarak parolanızı öğrenmeye çalışabileceklerinden dolayı parola hatırlatma sorusu ve cevabını sadece size hitap eden sadece size anlamlı gelen metinler olarak ayarlayınız. Kolay tahmin edilen soru ve cevap, parolanızın ele geçirilmesine neden olabilir.
İsim: İsim, en fazla 40 karakterden oluşmalıdır.
İsim yerine hakaret, aşağılama, rahatsız edici metin yazanlar siteden uzaklaştırılabilir.
Cinsiyet: Cinsiyetinizi seçiniz.
Doğum Tarihi: Doğum tarihinizi gün-ay-yıl şeklinde giriniz.
Şehir: Türkiye'de oturan üyelerimiz şehir seçmelidir.

Türkiye dışında oturan üyelerimiz ülke seçmelidir.