YÖK'ÜN KARİYER VE LİYAKAT PROJESİ ORTAYA ÇIKTI
ADMiN

YÖK'ün kariyer ve liyakat projesi olarak duyurduğu çalışma doktorasını tamamlamış adaylarla üniversiteleri birleştiren bir platform çıktı. YÖK Başkanının da proje tanıtım toplantısında zikrettiği üzere akademik alımlardaki şikayetlerin önüne geçilmesi için başta ilgili mevzuatın ele alınarak daha sağlam çözümlere ihtiyaç duyulduğu ortadadır.YÖK Başkanı Yekta Saraç daha önce duyurduğu akademik kariyer ve liyakat projesinin detaylarını açıkladı. YÖK Başkanı tanıtım toplantısında akademik alımlardaki şikayetlerin önüne geçilmesi için ilgili mevzuatın ele alınacağını söyledi. Başkan Saraç "Akademideki atamalara ilişkin şikayetlerin ancak şeffaflık ve liyakat önceleyerek ile çözülebileceğini, önümüzdeki günlerde liyakat ve ehliyeti öne çıkaracak yeni kararlar alınacağını da ifade etmek isteriz." dedi.

Açıklanan proje şuan için sadece doktorasını tamamlamış adaylarla üniversiteleri buluşturan kariyer.net, yenibiris.com benzeri bir yapıya sahiptir.

Oysaki asıl ihtiyaç duyulan, subjektif değerlendirmelere imkan tanıyan kişiye özel ilan metinlerine son verilmesiydi. YÖK Başkanının da proje tanıtım toplantısında zikrettiği üzere akademik alımlardaki şikayetlerin önüne geçilmesi için başta ilgili mevzuatın ele alınarak daha sağlam çözümlere ihtiyaç duyulduğu ortadadır.

İlave olarak, özellikle yeni kurulan ve coğrafi açıdan öğretim üyesi bulmakta zorlanan üniversitelerin akademik insan kaynağını araştırma ve ihtiyaçlarını duyurma noktasında bu tip bir platformun yararlı olacağını da belirtmemizde fayda vardır.

İlgili sayfaya ulaşmak için tıklayınız.

 11 Şubat 2021, 16:14 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
İLGİLİ KONULAR:
Obezite tedavisinde kartlar yeniden dağıtılıyor: Vücut ağırlığını yüzde 20 azaltan ilaç bulundu
Hollanda, aşılamada karşılaştıkları sorunlarını gündeme aldığı TV yayınında Türkiye'yi örnek gösterdi
5 dakikada bir aşı programı aile hekimlerini zora soktu!
Mersin'de emeklilik dilekçesi verdiği gün COVID-19'a yakalanan doktor hayatını kaybetti
Kadın doktora orakla saldıran kişi savcılığın itirazı üzerine tekrar gözaltına alınarak tutuklandı
Omurilik soğanını bilmeyen hekim olur mu
Atinada doktorlar sokakta: Düşük maaş ve kısıtlı personel sayısı protesto ediliyor
2020 ALES/2 soru ve cevapları yayımlandı
YDUS Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı
TUS'a girecekler dikkat! Kılavuzda bu noktalara iyi bakın!