SINAV MODU İLE SORU ÇÖZMEK
ADMiN

Üyelerimizden gelen istek üzerine siteye yeni bir özellik ekledik.

Artık, mobil sayfamızda çalışma sorularını iki metotla çözebilirsiniz.
1. Çalışma Modu: her soru cevaplandıktan sonra cevabı ve açıklamayı görerek ilerleyebildiğiniz, zaten aşina olduğunuz metot.
2. Sınav Modu: her soru cevaplandıktan sonra cevap ve açıklamanın gizlendiği, ancak daha sonra göz atma yoluyla çözümün ve verdiğiniz cevabın görülebildiği yeni bir metot.

Varsayılan olarak çalışma modu kullanılır. Sınav moduna geçmek için aşağıdaki işlemleri yapmalısınız:

1. Mobil sitedeki Çalışma Soruları bölümünde ( http://www.oncetus.com/mobil.php?blm=calis ), sayfanın alt kısmındaki seçenekleri bulunuz. Burada varsayılan olarak "Çalışma Modunu kullanıyorsunuz" şeklinde bir kutu göreceksiniz.


2. Kutunun üzerine tıklayınca Çalışma Modu ile Sınav Modu arasında geçiş yapmanızı sağlayacak kısa bir açıklama göreceksiniz. "Sınav moduna geçmek için buraya tıklayınız" yazan yere tıklayınız.3. Çalışma Soruları bölümünün ana sayfası yeniden açılacaktır. Çalışma modu yerine "Sınav Modunu kullanıyorsunuz" yazısı çıkacaktır. Artık derslerden/konulardan birini seçerek sınav modunda soru çözmeye başlayabilirsiniz.

Soru ekranında, çalışma modu ile sınav modu arasında bir fark yoktur. Aşağıdaki örnekte, "Biyokimya" dersininin "Çekirdek Biyokimyası" konusu ile ilgili ilk soru gösterilmektedir.
Soru cevaplandığında, Çalışma Modunda aşağıda görüldüğü gibi doğru cevaplanıp cevaplanmadığı, işaretlediğiniz seçenek ve doğru cevap seçeneği işaretlenmiş, açıklama gösterilmiş olacaktır.
Soru cevaplandığında, Sınav Modunda ise; sadece sınav modunu kullandığınızla ilgili bir uyarı metni ve sonraki soruya geçiş linki gösterilmiş olacaktır.
Dilediğiniz kadar soru çözdükten sonra ilgili konunun istatistik sayfasındaki "Çözülenlere göz at" ve "Yanlışlara göz at" seçeneklerini kullanarak sınav modunda soru çözerken gösterilmeyen cevap, işaretlenen seçenek, açıklama kısımlarını görebilirsiniz.
"Çözülenlere göz at" seçeneği ile çözdüğünüz tüm soruları gözden geçirebilirsiniz.
"Yanlışlara göz at" seçeneği ile sadece yanlış çözülen soruları gözden geçirebilirsiniz.
İyi çalışmalar dileriz.
 23 Nisan 2020, 15:18 
p53_bey

Teşekkürler, çok güzel bir özellik.

 22 Kasım 2020, 10:29 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: